Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy na zakupy!
Codzienne obowiązki to wielka sprawa.

Codzienne obowiązki to wielka sprawa.

Książki dla małych rączek.

Seria o Kici Koci autorstwa Anity Głowińskiej, to pozycja którą z pewnością zna każdy rodzic. Kicia Kocia, to mała kocia dziewczynka, która w typowy dla przedszkolaka sposób przeżywa różne przygody i poznaje otaczający ją świat. Od niedawna Kicia Kocia ma towarzysza przygód, ponieważ została starszą siostrą, a na świat przyszedł Nunuś. W miarę jak maluch rósł, dołączył do kolejnych historii. Tak też powstała druga seria opowiadań, dedykowana najmłodszym czytelnikom, pokazująca świat małego chłopca i jego starszej siostry. Kolorowe ilustracje, narysowane grubą prostą kreską i krótkie opowiadania, które zainteresują już najmłodsze dzieci to cechy charakterystyczne. Książeczki są wykonane z grubego kartonu, zatem dzielnie znoszą kontakt z dziecięcymi, energicznymi rękami. 

Małe wielkie zadania.

Seria książek w piękny sposób ilustruje codzienne czynności, z którymi mierzą się i w których  uczestniczą dzieci.  W tej części maluchy wyruszają na przygodę pod tytułem Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy na zakupy! (najchętniej kupowane) Przed nimi sklep spożywczy i lista produktów do zapamiętania. Każdy z nich musi trafić do sklepowego wózka, który z dumą prowadzi Kicia Kocia. Nunuś dzielnie jej asystuje. Co mamy zapisane na liście zakupów? Potrzebujemy mleko, jajka, jabłka. Och, nie możemy zapomnieć o mydle! Trzeba znaleźć je na odpowiedniej sklepowej półce. Dzieci dzielnie przemierzają sklepowe alejki. Nunuś jest bardzo podekscytowany, w końcu bierze udział w dorosłych zadaniach. 

Pozwól mi mamo, pozwól mi tato. 

Seria książeczek o Kici Koci jest uwielbiana przez przedszkolaków. Trudno znaleźć takiego, który nie znałby tej postaci. W czym tkwi magia tych historii? W opowiadaniu dzieciom w bardzo prosty sposób o ich codzienności. Asystowaniu maluchom przy wykonywaniu codziennych spraw takich jak spacer, kąpiel, sen i choćby zakupy właśnie. Dzięki temu dzieci, mają poczucie wpływu na rzeczywistość w której uczestniczą, a wykonywanie przez nich drobnych czynności podkreśla, że są ważne. Samodzielność, na którą w kontrolowany sposób, pozwalają dorośli, rozwija w dzieciach odwagę.