Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy na zakupy!
Pierwsze samodzielne zakupy Kici Koci i Nunusia

Pierwsze samodzielne zakupy Kici Koci i Nunusia

Robienie zakupów wymaga nie lada zachodu. Niekiedy lista składników jest tak długa, że wyzwaniem jest zapamiętanie wszystkiego. Dorośli są już przyzwyczajeni do lawirowania pomiędzy sklepowymi półkami i traktują to jako coś zwyczajnego. Dla małych dzieci jest to jednak ekscytująca przygoda. Przekonał się o tym Nunuś, który w książce “Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy na zakupy!” autorstwa Anity Głowińskiej towarzyszył siostrze podczas wyprawy do sklepu.

Kocie rodzeństwo na zakupach

Kicia Kocia to jedna z ulubionych dziecięcych bohaterek. Razem z malutkim braciszkiem Nunusiem oraz przyjaciółmi przeżywa przygody, które porywają młodych czytelników na całym świecie. Tym razem Nunuś towarzyszy siostrze podczas zakupów. Mimo że kupno produktów stanowi obowiązek, który dla dorosłych jest często nużący, Nunuś odczuwa ogromne podekscytowanie i zaciekawienie. Rodzeństwo musi nawzajem pilnować się, by o niczym nie zapomnieć. Rezolutny kotek nie myśli jednak o tym, że coś mogłoby pójść nie tak. On przecież doskonale wie, czego brakuje w domu. W lodówce nie ma mleka i jajek. Skończyły się również owoce oraz mydło do mycia rąk. Czy jego podpowiedzi przydadzą się Kici Koci i finalnie rodzeństwo kupi wszystkie niezbędne rzeczy?

Codzienność z ulubionymi bohaterami

Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy na zakupy!” to książka, która pomaga oswoić dzieci z wyprawą do sklepów oraz pokazuje, jak powinny zachowywać się w konkretnych sytuacjach. Jednoczesna ekscytacja Nunusia dowodzi, że nawet podstawowe zakupy domowe mogą zamienić się w niesamowitą przygodę.

Pozycja, która stanowi kolejną część serii Anity Głowińskiej, opisuje codzienne wyzwania, jakim sprostać muszą bohaterowie. Małe kartonowe książeczki doskonale nadają się dla maluchów, które poznają otaczający ich świat. Grube karty pozwalają na swobodne chwytanie stron przez pociechy. Cała seria pomaga w prosty sposób wytłumaczyć dzieciom emocje oraz uczucia, jakich na co dzień doświadczają. Kolejne strony podpowiadają też ciekawe sposoby na spędzanie wolnego czasu.