Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy na zakupy!
Pozycja Kicia Kocia i Nunuś Idziemy na zakupy uczy dzieci odkrywać świat

Pozycja Kicia Kocia i Nunuś Idziemy na zakupy uczy dzieci odkrywać świat

Zalety czytania książek małym dzieciom można wymieniać w nieskończoność. Wspólne czytanie z najmłodszymi, to przede wszystkim miło spędzony czas. Maluch od najmłodszych lat przyzwyczaja się do słowa pisanego, dzięki czemu w przyszłości, chętniej sięga po lektury. Poszerza swój zasób słów, a także rozwija wyobraźnię. Wspólne czytanie buduje relację dorosłego z dzieckiem. Wybór odpowiedniej książeczki jest bardzo ważny. Świetną propozycją jest Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy na zakupy.

Dlaczego Kicia Kocia i Nunuś  Idziemy na zakupy, to dobry wybór dla najmłodszych dzieci 

Główna bohaterka, rezolutna kotka, wraz z małym braciszkiem Nunusiem, wybrała się na zakupy. Samodzielnie muszą kupić kilka rzeczy. Listę zakupów trzeba zapamiętać, jednak bohaterowie nie mają z tym problemu i świetnie radzą sobie z zadaniem. Pozycja Kicia Kocia i Nunuś Idziemy na zakupy uczy dzieci odkrywać świat. Maluch dowiaduje się, jak zachować się w sklepie. Przedstawione opowiadanie zachęca pociechy do aktywnego udziału w codziennych zakupach.

Na czym polega fenomen książeczek o Kici Koci

Książki popularnej, polskiej pisarki i ilustratorki Anity Głowińskiej, zdążyły już podbić serca wielu najmłodszym czytelnikom. Seria o pomysłowej kotce Kici Koci, liczy już sobie kilkadziesiąt pozycji. Główni bohaterowie, przeżywają niezwykłe, jednak całkiem codzienne przygody.  Uczą podstawowych zachowań w życiu społecznym oraz zdobywania nowych umiejętności.  Cała seria niesamowicie uczy najmłodszych empatii i uszanowania odmienności innych. Pokazuje, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Bardzo ciekawe, przykuwające uwagę ilustracje, wyglądają, jakby  były narysowane przez dziecko. Seria z braciszkiem Nunusiem przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci. Krótkie historyjki napisane są bardzo prostym językiem. Książeczki w wydaniu kartonowym, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe i wygodne dla małych rączek. W tej serii ukazały się m.in Pa pa smoczku, W kąpieli, Idą święta. Na rynku są też, bardzo pomysłowe książeczki z okienkami.